LT
Kiek užsieniečių gyvena tavo apskrityje?
| 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |
You need to upgrade your Flash Player
Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius pagal apskritis, 2014 m. pradžioje
300 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 20000
 
Atsisiųsti
Detalūs duomenys
Šaltinis: Migracijos departamentas
 

2016 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikoje gyveno 41 tūkst. užsieniečių, iš jų – 5,5 tūkst. Europos Sąjungos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečių. Per vienerius metus Lietuvos Respublikoje gyvenančių užsieniečių skaičius padidėjo tik 0,3 tūkst. Didžioji dalis užsieniečių yra nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Jie yra dar nuo Sovietų Sąjungos laikų Lietuvoje gyvenantys rusai, baltarusiai ir ukrainiečiai. Kita dalis užsieniečių Lietuvoje gyvena šeimos susijungimo, teisėtos veiklos, darbo ar mokslo pagrindais.

Atnaujinta 2016-04-08

Kas yra trečiosios šalies pilietis?

Trečiosios šalies pilietis – asmuo, kuris nėra Europos Sąjungos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės (Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino ar Šveicarijos) pilietis.

Kas yra šeimos susijungimas?

Šeimos susijungimas – Lietuvos Respublikoje teisėtai gyvenančio užsieniečio, kuris nėra Europos Sąjungos pilietis, šeimos narių atvykimas ir gyvenimas Lietuvos Respublikoje, kad būtų išsaugota šeima, nepaisant to, ar šeimos santykiai atsirado prieš atvykstant užsieniečiui, ar jam atvykus.